Święto Niepodległości 11 Listopada w Suchedniowie Opłątek na Opalu 27/12/2015 r. Pińczów 05/12/2015 r. 148 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Jednostki Strzeleckie z Suchedniowa, Skarżyska – Kamiennej, Kazimierzy Wielkiej oraz Pińczowa wspólnie świętowały tą rocznicę. Strzelcy z Pińczowa zorganizowali obchody tego szczególnego dla nas dnia. Przemaszerowaliśmy ulicami Pińczowa do pomnika Piłsudskiego i złożyliśmy kwiaty. Następnie w Muzeum Pińczowskim uczestniczyliśmy w prelekcji na temat Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie uczestniczyliśmy w zawodach strzeleckich z karabinku KBKS na odległości 50m. W uroczystościach uczestniczyło ponad 60 Strzelców z 4 jednostek strzeleckich .
https://www.youtube.com/watch?v=C6aLYtvLRWw&app=desktop


Rajd Niepodległości
W dniu 14/11/2015 r. Strzelcy z Suchedniowa, Skarżyska-Kamiennej oraz Pińczowa po raz trzeci organizowali Rajd z Suchedniowa przez Opal, Kaczkę, Wykus, Polanę Langiewicza do Wąchocka. Po drodze odwiedzaliśmy mogiły zostawiając przy nich światło pamięci . ować treść...


 Przysięga Strzelców 
w Kazimierzy Wielkiej - 10/11/2015 r. 


Zgórsko 19/09/2015 67 rocznica zamordowania żołnierzy NSZ w lesie w Zgórsku.

W dniu 24/09/1948r. Aleksander Życiński pseudonim „Wilczur”, Czesław Spadło pseudonim „Mały”, Karol Łoniewski pseudonim „Lew”, Józef Figarski pseudonim „Śmiały” zostali bestialsko zamordowani przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa.
Las w Zgórsku to miejsce, gdzie prawdopodobnie zostali rozstrzelani żołnierze. To miejsce, gdzie spotykamy się przy symbolicznej mogile naszych bohaterskich żołnierzy.
Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia warty honorowej zorganizowanej przez Związek Strzelecki „Strzelec” ze Staszowa oraz pocztów sztandarowych.
St. Insp. Daniel Woś przybliżył rys historyczny oraz przywitał przybyłych gości.
Uczestniczyliśmy, jak co roku, we mszy świętej pod przewodnictwem Ks. Józefa Kubicy, który w swojej homilii przybliżył nam tragiczne losy pomordowanych.
Po mszy zabrali głos Pani wiceminister obrony narodowej Beata Oczkowicz, Pan senator Krzysztof Słoń , Pan poseł Andrzej Bętkowski oraz wójt gminy Sitkówka – Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz . Kończąc uroczystości Pani major Józefa Życińska podziękowała wszystkim za pamięć i podkreśliła rolę młodzieży w kształtowaniu przyszłości Polski.
Po uroczystościach uczestnicy udali się na poczęstunek przygotowany przez Gminę Sitkówka – Nowiny w świetlicy w Szewcach, gdzie mieli przyjemność wysłuchać występu Zespołu „Szewczanki”
Organizatorami uroczystości byli: major Józefa Życińska, st. Insp. Daniel Woś oraz gmina Sitkówka- Nowiny.


01.08.2015 r. Suchedniów Pamięta
 71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiewgo
72. rocznica pacyfikacji Michniowa
W Michniowie w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich odbyły się w niedzielę uroczystości upamiętniające pacyfikację wsi przez hitlerowców . W dniach 12-13 lipca 1943 doszło do straszliwej zbrodni, w której zginęło 204 osoby. Wszyscy zostali rozstrzelani lub spaleni żywcem. W Michniowie zginęło 47 dzieci, najmłodsze z nich miało 9 dni.

Uroczystości przy mogile w Klonowie 05/07/2015
75 rocznica rozstrzelania zakładników na "Brzasku" - 28/06/2015
Strzelcy z JS 2101, 2101 oraz SGPR uczesticzyli w uroczystościach rocznicowych. Zabezpieczali uroczystość jako pożądkowi. 


Uroczystości przy mogile nad zalewem w Suchedniowie 25/06/2015r.


Moto Serce Skarżysko- Kamnienna 2015.
Strzelcy z JS 2101, 2104 oraz SGPR promowali ruch strzelecki oraz uczyli pierwszej pomocy podczas festynu. 


Dzień Dziecka w Suchedniowie 01/06/2015 zabezpieczmnie festynu, pokaz sprzętu ratowniczego i nauka pierwszej pomocy.Uroczystości 03 maja 2015 r. w Suchedniowie i Skarżysku-KamiennejWalne zebranie delegatów Związku Strzeleckiego "Strzelec" 01/05/2015 WarszawaBUKOWA GÓRA - RAJD JESIEŃ 2014
ANIELIN 2014 MANEWRY ZWIĄZKU STRZELECKIEGO "STRZELEC"
Wywiad satelitarny wykrył ruch obcego oddziału na terytorium Rzeczypospolitej. Ustalono, że jest to grupa, która zamierza zaatakować elektrownię w Kozienicach.

Obcy oddział nie z terenu Rzeczypospolitej przekroczył granicę. Operuje w okolicach wsi Anielin. Działający tam szpieg zameldował, że obcy mają za zadanie zaatakować elektrownię w Kozienicach. Trzeba odnaleźć i bezpiecznie przetransportować szpiega a także unieszkodliwić obcy oddział – takie zadanie miała grupa bojowa.

Na szczęście była to tylko gra terenowa tak zwana „szara taktyka”, czyli ćwiczenia w terenie zurbanizowanym – w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. W sobotę jedenastego października w Laskach oraz Anielinie zorganizowane zostały pierwsze na taką skalę w naszym regionie ćwiczenia o charakterze paramilitarno wojskowym. Organizatorem był Związek Strzelecki „Strzelec” wspierany przez grupę Rutkowski Patrol, która oddelegowała swoich ludzi wraz z pełnym ekwipunkiem oraz samochodem terenowym Hummer H1.

- Pierwszy raz w Pionkach i okolicach działania charakterze paramilitarnym organizowane są na tak duża skalę – powiedział nam Michał Marczyk ze Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

W zorganizowanej w sobotę grze terenowej wzięło udział stu trzydziestu strzelców z całej Polski. Przyjechali, więc do nas strzelcy z Sanoka, Warszawy, Skarżyska czy też Sieradza. W działaniach paramilitarnych wzięli udział również miejscowi militaryści.

Szara taktyka - czyli sposoby prowadzenia działań wojskowych, specjalnych policyjnych i antyterrorystycznych w warunkach zurbanizowanych bez użycia ciężkiego sprzętu.

Działania rozpoczęły się w sobotę w osłonie wczesnojesiennej mgły, która delikatnie rozłożyła się na okoliczne wioski. Do oddziału polskiego za pomocą wywiadu satelitarnego dotarł informacja, że granicę polski przekroczyła obca zmilitaryzowana grupa. Bardziej dokładne dane pochodzące już od działającego szpiega o kryptonimie „James Bond 007” wskazywały, że obcy przebazowali się w rejon wsi Anielin i zamierzają zaatakować elektrownię w Kozienicach. Zdecydowano, więc, że w pierwszej kolejności zostanie uratowany szpieg a później nastąpi fizyczna eliminacja obcej grupy bojowej wraz z przejęciem maszyny szyfrującej.

Po kilkugodzinnej akcji militarnej plan został zrealizowany w stu procentach. Pozostało jedynie dokładnie przesłuchać szpiega, który zmęczony i trochę przestraszony, ale zapewne z poczuciem dobrze wykonanej misji znalazł się wśród swoich.

Gra terenowa była sporą atrakcją dla mieszkańców wsi Laski i Anielin, którzy z zainteresowaniem oglądali poczynania strzelców – militarystów czy też pracowników z Rutkowski Patrol. Zapewne wielu pierwszy raz widziało z bliska legendarnego już Hummera.
(r.f.)
W manewrach uczestniczyli Strzelcy z Suchedniowa, st.insp. Daniel Woś,
 st.sierż. Sebastian Bolechowski oraz st. strz. Radosław Bilski


Piknik w Łącznej wrzesień 2014


MSPO Kielce 2014
Marsz Szlakiem I Kompani Kadrowej- 09/08/2014 Chojny nad Nidą
Na postoju Kadrówki nad Nidą w miejcowości Chojny st.insp. Daniel Woś został odznaczony przez Komendanta Kadrowki Jana Kasprzyka w 100 rocznicę wymarszu ku wolności Odznaką Jubileuszową Pierwszej Kompanii Kadrowej.


Wykus 02/08/2014
Delegacjc w składzie st.insp. Daniel Woś, ppor. Jacek Bilski, sek. Tomasz Dąbczyński pobrali zięmię, która została złożona do kopca Piłsudskiego w dniu 04/08/2014 w 100 rocznicę czynu Legionowego.


01/08/2014 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego  - Suchedniów Pamięta
W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Strzelcy z Suchedniowa zorganizowali mszę Świętą w intencji poległych powstańców. Msza odbyła się w miejscowym kościele o godzinie 18. Przed mszą Strzelcy zapalili znicze przy tablicach pamiątkowych. W mszy wzięli udział Rycerze Kolumba, Harcerze Rzeczypospolitej Polskiej, Poczet Sztandarowy Kombatantów, schola i bardzo dużo mieszkańców miasta.


71 Rocznica pacyfikacji  wsi Michnów 13/07/2014r.
Strzelcy z Suchedniowa i Skarżyska - Kamiennej uczestniczyli w obchodach rocznicy pacyfikacji wsi Michniów, po mszy wraz z bryg. Józefą Życińską złożyli kwiaty na mogile poległych.


74 Rocznica Rozstrzelania Polskich Patriotów na Brzasku
74 lat temu w lasach na Brzasku niemieccy okupanci dokonali zbiorowej egzekucji, w której rozstrzelano 760 osób. Wśród nich byli mieszkańcy obecnego powiatu skarżyskiego, Końskich Iłży, Starachowic,
Ostrowca, Ćmielowa Opatowa Sandomierza, Buska Radomia, Kielc, Pińczowa oraz chłopi z Królewca i członkowie organizacji Orzeł Biały. Co roku przy mogile, w której spoczywają prochy tych bohaterów Starostwo Powiatowe w Skarżysku Kamiennej przy współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy AK organizuje uroczystości, podczas których składany jest hołd, tym którzy oddali życie dla Ojczyzny.
Strzelcy z Suchedniowa i Skarżyska zaprezentowali się na uroczystościach wystawiajac pluton i poczet sztandarowy, po uroczystościach delegacja złożyła kwiaty na mogile. 


RAJD PESZY SZLAKIEM TADEUSZA KOŚCIUSZKI 7-8 06. 2014r.
Promocja walorów krajobrazowych, historycznych, przyrodniczych i turystycznych małej ojczyzny, kształtowanie postaw patriotycznych, upamiętnienie treści historycznych Powstania Kościuszkowskiego związanych z naszą ziemią świętokrzyską, rozwijanie wiedzy i zainteresowań historią naszego regionu, kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży popularyzacja turystyki pieszej, promocja aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia, poznanie różnego rodzaju aktywnych form spędzania wolnego czasu, integracja środowiska lokalnego to główne cele Rajdu Szlakiem Kościuszki, który po raz pierwszy wyruszył 7 czerwca 2014r. związku z przypadającą 220 rocznicą Insurekcji Kościuszkowskiej.

Trasa rajdu pieszego wiodła malowniczymi terenami leśno-polnymi obszaru Gminy Krasocin i Małogoszcz. Start imprezy turystycznej nastąpił przy Dworze w Ludyni o godz. 9,00. Po uroczystym powitaniu Uczestników przez Wójta Gminy Krasocin Pana Ireneusza Gliścińskiego, następnie odbyła się gawędą historyczna, którą poprowadził właściciel dworu Pan Stanisław Gieżyński, który na tą okoliczność przygotował wystawę zbiorów pamietających treści historyczne związane z Tadeuszem Kościuszką. Uczestników rajdu szlakiem taborów kościuszkowskich po stoczonej bitwie pod Szczekocinami 6 czerwca 1794 roku z Ludyni Dwór w stronę Ziemi Małogoskiej do zagrody edukacyjnej Ostoja Dworska poprowadził Przewodnik turystyczny po regionie świętokrzyskim Pan Jacek Dopieralski w asyście Pana Jacka Szymańskiego Komendanta Szkolnej Grupy Przysposobienia Obronnego Comando Poland działającej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu.

Podczas zwiadu przyrodniczo kulturowego przeprowadzono konkursy oraz gry i zabawy turystyczne. Ponadto na trasie zapoznano się walorami historycznymi Znaku Wiary w miejscowości Kozłów, gdzie powitał zgromadzonych proboszcz parafii ks. Jerzy Korona. Na mecie rajdu w prastarej rezydencji starostów małogoskich czekał na uczestników poczęstunek turystyczny tzw. grochówka z kotła polowego, którą przygotowała szefowa Sztabu oraz obozowisko turystyczne, które przygotowała Grupa Przysposobienia Obronnego Comando Poland z Małogoszcza. W zagrodzie edukacyjnej odbyła się rekonstrukcja obozowiska z czasów kościuszkowskiej zawieruchy powstańczej z pokazem historycznym, które przeprowadziło Stowarzyszenia Strzelców z Broni Historycznej i Czarnoprochowej pn. Poznański Regiment Odprzodowy Zespół rekonstrukcji 7 Regimentu Pieszego Potockiego. Oddziału wojsk koronnych powołanego do służby w 1776 r. Obok 1 Brygady Kawalerii Narodowej Madalińskiego, jednej z niewielu formacji wojskowych z Wielkopolski biorącej udział w Powstaniu Kościuszkowskim. Podczas pokazu Uczestnicy wysłuchali ciekawostek historycznych związanych z wojskami powstańczymi, własnoręcznie mogli załadować armatę, zobaczyć repliki broni z wyposażenia żołnierskiego oraz kolekcję monet Małogoskiego Pasjonaty z czasów kościuszkowskich Pana Adama Sobolewskiego.

W godzinach wieczornych odbył się nocny marsz z latarniami w asyście Policji na miejsce pochówku Generałów Insurekcji Kościuszkowskiej, gdzie na Uczestników marszu czekał na rynku małogoskim Burmistrz Miasta i Gminy Małogoszcz Pan Jan Głogowski. Po powitaniu na cmentarzu omówiono rys historyczny Małogoszcza, który przedstawił Przewodnik Turystyczny Grzegorz Szymański oraz odmówiono modlitwę za poległych, którą poprowadził małogoski proboszcz ks. Henryk Makuła, oddano salwę honorową i złożono kwiaty oraz znicze przy tablicy u pamiętającej pochówek dwóch walecznych generałów: Józefa Wodzickiego i Jan Grochowskiego. Na koniec dnia na Uczestników rajdu zorganizowano ognisko z gawędą historyczną na miejscu obozowiska.

Uroczyste zakończenie Rajdu Szlakiem Tadeusza Kościuszki w ramach Uroczystości 220 rocznicą pobytu Tadeusza Kościuszki w Małogoszczu nastąpiło w dniu 8 czerwca 2014r w scenerii małogoskiego rynku - zgromadzonych powitam Burmistrz Miasta i Gminy Małogoszcz Pan Jan Głogowski -Szkolna Grupa Przysposobienia Obronnego Comando wciągnęła uroczyście flagę państwową na maszt w oprawie muzycznej Orkiestry dętej OSP w Małogoszczu pod batutą pana Roberta Adamczyka, równocześnie złożono wieniec pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, wystawiono poczty sztandarowe, Komandor Rajdu Grzegorz Szymański podziękował Uczestnikom wytrwałości na szlaku i oddano salwę honorową armatnią na zakończenie rajdu pieszego Szlakiem Tadeusza Kościuszki. Ponadto uroczystościach towarzyszył pokaz pojazdów militarnych z Kieleckiej Grupy Entuzjastów Pojazdów Militarnych „Wild Thing” (szef Paweł Janaszek) oraz dawnych motocykli ze zbiorów mieszkańców gminy Małogoszcz. Małogoskie uroczystości 220 rocznicą pobytu Tadeusza Kościuszki w Małogoszczu poprowadził Mirosław Skrobot Koordynator Rajdu Szlakiem Tadeusza Kościuszki.S

erdeczne podziękowania dla Uczestników rajdu dzieci i młodzieży z Szkolnej Grupy Przysposobienia Obronnego Comando Poland działającej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu (Komendant grupy Jacek Szymański) -Harcerzy z II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie (druh. Rafał Pacanowski), Klubu Ekologa działającego przy Domu Kultury w Małogoszczu ( Koordynator zajęć Grzegorz Szymański) -Związku Strzelecki „Strzelec” JS 2101 z Suchedniowa- Niezależnego Stowarzyszenia Przewodników i Pasjonatów Gór Świętokrzyskich ( Prezes Jacek Dopieralski)- Grupy Przewodników Świętokrzyskich (Kol. Janusz Komorowski „Roch”), mieszkańców Gminy Małogoszcz i Krasocina oraz wszystkim organizatorom i współorganizatorów rajdu, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości 220 rocznicą pobytu Tadeusza Kościuszki w naszej małej ojczyźnie.
G. Szymański - Komandor Rajdu Szlakiem Tadeusza Kościuszki, fot. G. Szyamński, P. Spurek 


Piknik Historyczny- Rejów 2014
W dniu 04/05/2014 r. Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamienne organizowało piknik historyczny, w pikniku brały udział liczne grupy rekonstrukcji historycznych. Strzelcy z jednostek 2101 Suchedniów oraz 2104 Skarżysko-Kamienna zorganizowali również swoje stoisko promocyjne. Pomagaliśmy również zabezpieczać scenki historyczne prezentowane przez grupy. Na koniec ciężkiego dnia w ramach relaksu przejażdżka bojowym wozem BTR-60.Walny Zjazd Delegatów Związku Strzeleckiego„Strzelec”
Urzęd Miasta Stołecznego Warszawy - Dzielnica Białołęka
w tym roku gościł delegatów Walnego Zjazdu. Delegatami z Suchedniowa byli st.insp. Daniel Woś oraz sierż. SebastianBolechowski ze Skarżyska-Kamiennej ppor. Jacek Bilski. Obrady trwały pięć godzin, przyjęto sprawozdanie roczne Komendy Głównej,oraz podjęto istotne uchwały dla związku. 


V Piknik Kawaleryjski 26/04/2014
W sobotę pod Rogowym Słupem (Rosochami) upamiętniono 74. rocznicę bitwy, jaką 1 kwietnia 1940 roku Oddział Wydzielony Wojska Polskiego pod dowództwem mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" stoczył z Niemcami.Droga Krzyżowa ulicami Suchedniowa 11/04/2014r.
Mieliśmy zaszczyt uczestnicz w tak pięknym wydarzeniu, wyróżnieniem dla nas było niesienie krzyża na jednej ze stacji .


Szkolenie-"Szpic"
W dniu 06/04/2014 Strzelcy z JS2101 I JS2104 uczestniczyli w szkoleniu z elementów taktyki zielonej.Przećwiczono marsz szykiem ubezpieczonym, elementy maskowania, baza typu "Ranger". Następnie odbyło się strzelenie z karabinku pneumatycznego.


VI Odprawa Kieleckiej Zmiany Załogi na Westerplatte
W sobotę 22 marca na kieleckim rynku strzelcy  z JS 2101 oraz JS2104 uczestniczyli w apelu upamiętniającym odprawę żołnierzy z 4 Pułku Piechoty Legionów z Kielc, którzy w marcu 1939 roku zostali oddelegowani do służby na Westerplatte.


1 Marca Narodowy Dzień "Żołnierzy Wykletych"

Strzelcy z JS2101 Suchedniów orz JS2104 brali udział w rajdzie i uroczystościach poświęconych Żołnierzom Wyklętym. Organizatorem był st.insp. Daniel Woś oraz Stowarzyszenie Siekeirno Moja Ojczyzna. Trasa rajdu liczyła 28 km. podzielona na dwa etapy dzienny i nocny. Uroczystości odbywały się w Siekiernie w domu Pani profesor Urszuli Oetingen. W rajdzie uczestniczyło 26 Strzelców, w uroczystościach około 50 osób. Gościem szczególnym była Pani Józefa Życińska Żołnierz Wyklęty, która podzieliła się z nami historią swojego życia. W trakcie uroczystości odczytywane były wiersze oraz śpiewane pieśni o tematyce Żołnierzy Wyklętych przygotowanych przez studentów z koła naukowego "Grot" Uniwersytetu Jana Kochanowskiego z Kielc. Po uroczystościach mieszkańcy ugościli nas wspaniałą świętokrzyską zalewajką i pysznymi wypiekami .


XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Suchedniowie


Szkolenie z zakresu musztry oraz zielona taktyka - 2013.11.16

    Podczas zajęć Strzelcy uczyli się musztry pojedynczego Strzelca, oraz musztry w pododdziale, następnie zielona taktyka - elementy marszu ubezpieczonego, ewakuacja podczas ostrzału. Uczestniczyli strzelcy z JS2101, JS2104 oraz rekruci naboru jesiennego.


Kwesta na rzecz renowacji Cmentarza w Suchedniowie - 2013.11.01

    Strzelcy wraz z radnymi i Stowarzyszeniem Przyjaciół Suchedniowa kwestowali na cmentarzu w Suchedniowie w dniu Wszystkich Świętych, udało nam się zebrać ponad 4000 zł .


Sprzątanie - 2013.10.30

      Przed Wszystkimi Świętymi Strzelcy przeprowadzili akcję "Sprzątanie", w której brali udział członkowie z jednostek JS 2101 Suchedniów oraz JS 2104 Skarżysko-Kamienna.W ramach tej akcji posprzątali zapomniane nagrobki na suchedniowskim cmentarzu oraz uprzątnęli Cmentarz Wojenny na Skarbowej Górze w pobliżu Skarżyska.


I Suchedniowski Marsz po Zdrowie i Święto Pieczonego Ziemniaka - 2013.10.20

    Strzelcy jako współorganizatorzy wspomagali organizację festynu i zabezpieczali przemarsz uczestników. Podczas festynu udało się zebrać kwotę 3250 zł na rozbudowę "JEDYNKI"


Porozumienie - 2013.09.17.

    W 74. rocznicę napaści ZSRR na Polskę po uroczystościach rocznicowych, Związek Strzelecki "Strzelce" podpisał porozumienie o współpracę z Miastem Skarżysko-Kamienna oraz Zespołem Szkół nr 1 w Skarżysku- Kamiennej. Związek Strzelecki "Strzelec" reprezentowali st.isp. Daniel Woś oraz chor. Jacek Bilski, miasto i szkołę reprezentowali Prezydent Miasta Roman Wojcieszek i Dyrektor ZSP nr 1 mgr Andrzej Warwas.


MSPO KIELCE 2013


XLVIII (33) Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej

     Zdjęcia z XLVIII (33) Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej zrobione przez Oficera Prasowego Marszu Michała Rybaka.W tym roku uczestniczyliśmy na całej trasie marszu . Z Suchedniowa uczestniczyła jedna osoba st.insp. Daniel Woś, który został powołany rozkazem Komendanta "Kadrówki" Jana Józefa Kasprzyka w skład komendy marszu, natomiast z sąsiedniego oddziału ze Skarżyska-Kamiennej uczestniczyło 4 osoby na czele z chor. Jackiem Bilskim. Przeszliśmy trasę 180 km w pięć dni idąc na przełaj po trasie wyznaczone j na podstawie map topograficznych. Pogoda nas nie rozpieszczała wręcz roztapiała tegoroczne upały do 38 stopni w cieniu dawały w kość. Za rok 100 rocznica Czynu Legionowego już dziś zapraszamy.


69 Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - 2013.08.01.

     Strzelcy z JS 2101 z Suchedniowa uczestnicząc we Mszy Świętej o godzinie 18:00 w dniu 01/08/2013r. uczcili 69 Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. Po mszy został zapalony znicz przy tablicy upamiętniającej Bohaterskich Żołnierzy Armii Krajowej. Przykre, że jako jedyni w Suchedniowie pamiętaliśmy o tej rocznicy.


68 rocznica rozbicia ubeckiego więzienia w Kielcach - 2013.08.04.

     W nocy z 4 na 5 sierpnia 1945 roku oddziały Podziemia Niepodległościowego pod dowództwem Antoniego Hedy "Szarego” opanowały więzienie w Kielcach przy ulicy Zamkowej i uwolniły przetrzymywanych tam więźniów. Byli to głownie żołnierze armii Krajowej, którzy trafili na ulicę Zamkową w wyniku działań Urzędu Bezpieczeństwa i sowieckich służb specjalnych.
     Uroczystości rozpoczęła msza święta w kieleckiej katedrze. Potem na ścianie straceń dawnego więzienia umieszczono krzyż z figurą ukrzyżowanego Chrystusa. Historia tego krzyża jest ciekawa. Został wykonany w 1993 roku na zlecenie Jerzego Zawadzkiego ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Kielcach i pojawił się wtedy na Ścianie Straceń. W czasie remontu na Wzgórzu Zamkowym, krzyż zaginął. Niedawno został odnaleziony i wrócił na swoje miejsce. – Życie ludzi, którzy byli zabijani w tym miejscu było podobne do życia Chrystusa. Zostali fałszywie oskarżeni i zamordowani – mówił Jerzy Zawadzki. W uroczystościach brała udział córka generała Antoniego Hedy – Szarego, Teresa Heda – Snopkiewicz. 
     Po części oficjalniej kilkaset osob zgromadzonych na Wzgórzu Zamkowym miało okazję obejrzeć rekonstrukcje historyczną pokazująca wydarzenia sprzed 68 lat. Przygotowało ją Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "Jodła”.
Piotr Burda


70. rocznica pacyfikacji Michniowa - 2013.07.12/13

     W 70 rocznicę pacyfikacji wsi Michniów byliśmy na uroczystościach z pocztem sztandarowym w skład którego weszli od lewej: drużynowy Radosław Miernik, brygadier Jóżefa Życińska, strzelec Jakub Tusznio. W poczcie sztandarowym suchedniowskiej Armii Krajowej uczestniczył st.strzelec Piotr Piasecki.


Bieg na orientację z zadaniami - 2013.07.06

     Bieg na orientację z zadaniami oraz szkolenie z elementów pierwszej pomocy przedmedycznej.


73. Rocznica Rozstrzelania Patriotów Polskich na Brzasku - 2013.06.23

     Strzelcy z oddziałów Suchedniów, Skarżysko-Kamienna, Bliżyn uzcestniczyli w uroczystościach, zabezpieczali parking oraz przygotowali Apel Pamięci.


Zgrupowanie "Wyskus 2013" - 2013.06.14/16

     Zgrupowanie "WYKUS" 2013 r. rozpoczęło się w piątek 14/06/2013r. w Suchedniowie ćwiczeniami z taktyki zielonej. Następnie przemarsz nocny w pełnym oporządzeniu na polanę „Wykus”. Następnego dnia szkoliliśmy się z elementów KRAV-MAGI. Po południu obyły się uroczystości rocznicowe na polanie „WYKUS”, gdzie podczas uroczystości 15 strzelców z  JS 2101 i JS 2104 złożyło przysięgę „Strzelecką” . Następnego dnia przemarsz do Wąchocka i uroczystości. W zgrupowaniu brało udział 30 strzelców z Suchedniowa, Skarżyska-Kamiennej, Buska-Zdroju, Wrocławia, Katowic, Warszawy, Krakowa.


Egzamin dopuszczający do przysięgi - 2013.06.08

       Strzelcy z jednostek JS2101 oraz 2104 uczestniczyli w egzaminach sprawdzających wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu unitarnego. Wszyscy zdali pozytywnie i zostali dopuszczeni do przysięgi.


Ogólnopolskie Zawody Łucznicze w Suchedniowie - 2013.06.08 Ulewy nad Skarżyskiem "Strzelcy" pomogają - 2013.06.09


Jubileusz 100-cia parafi w Łącznej - 2013.06.01


Marsz Przeciwko Agresji - Suchedniów - 2013.06.02


Spotkanie rekrutacyjne SOK "Kuźnica" - 2013.05.31Festyn Rodzinny "Świętujemy z Jedynką - Mamo, Tato pobaw się ze mną" - 2013.05.26


XIII Ogólnopolski Rajd Nocny Św. Emeryka - 2013.05.25


69 Rocznica Poświęcenia Wojennego Cmentarza Partyzanckiego - Skarżysko-Kam. - 2013.05.12


Święto Konstytucji 3 Maja - Skarżysko - Kam. - 2013.05.03


Świnia Góra - Rogowy Słup - 2013.04.28/27


Święto Konstytucji 3 Maja - Suchedniów - 2013.05.03


Szkolenie - 2013.04.14


V Odprawa Kieleckiej Zmiany Załogi na Westerplatte - 2013.04.07


Gramy dla "Jedynki" - 2013.04.20.


Obchody Świąt Wielkanocnych w Suchedniowie - 2013.03.31


Droga Krzyżowa w Suchedniowie - 2013.03.22


Zajęcia z musztry i "białej taktyki" - Rejów - 2013.03.16


Zajęcia Rejów - 2013.03.10


Spotkanie rekrutacyjne SOK "Kuźnica" - 2013.02.23

Przysięga w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. 
W dniu 29/05/2103 r strzelec 
Tomasz Dąbczyński składał 
Przysięgę Wojskową
 - byliśmy z Nim w tak ważnym dniu.